Ogólnopolski Projekt Edukacyjny„ Wyzwania Teodora” w kl. 0b
W roku szkolnym 2021/2022 dzieci z oddziału przedszkolnego Ob realizowały Ogólnopolski Projekt Edukacyjny„ Wyzwania Teodora” . Jako rozpoczęcie wszelkich działań związanych z realizacją projektu dzieci poznały bociana Teodora, wychowawca zapoznał dzieci z zadaniami, które czekały na nie do realizacji w najbliższym czasie.
Sprawność zdrowego osiłka
Zorganizowaliśmy w klasie zawody, dzieci zostały podzielone na dwie drużyny. Każda z drużyn dzielnie wykonywała wszystkie zadania, między innymi: rzuty do celu, wyścig z woreczkiem na głowie, skoki po kamykach. Dzieci otrzymały swoją pierwsza odznakę sprawność zdrowego osiłka.
Sprawność kuchcikowego mistrza
Wiemy, jak ważne są prawidłowe nawyki żywieniowe, dlatego dzieci przygotowały wiosenne, pyszne kanapki. Nie zabrakło na nich sałaty, pomidorów, ogórków itp. Kolejna odznaka została zdobyta.
Sprawność kochającego serca
Kochające serce kojarzyło nam się z pięknymi uczuciami do drugiego człowieka. Na początku zajęć metodą burzy mózgów dzieci mówiły z czym kojarzą im się uczucia i jakie uczucia znają. Następnie podczas tego zadania skupiliśmy się na mamach przedszkolaków. Dzieci przygotowały piękne korale z makaronu, a w domach wręczyły im swoje upominki. Serca mam radowały się.
Sprawność artystycznej duszy
Zadanie to dzieci wykonały indywidualnie. Przedszkolaki dokładnie przyjrzały się wyglądowi bociana Teodora i przeszły do działania. Dzieci malowały wizerunek bociana kredkami i mazakami. Każda z prac dzieci zawisła w klasie. Odznaka „sprawności artystycznej duszy” zdobyta.
Sprawność przyjaciela przyrody
W ramach tego działania dzieci zasadziły w donicach cebule, zasiały owies. W kolejnych dniach dzieci obserwowały wzrost szczypiorku i owsa.
Sprawność pomocnej dłoni
Dołączyliśmy do wielu akcji charytatywnych. Zbieraliśmy z dziećmi nakrętki dla chorych dzieci, kasztany i żołędzie dla zwierząt leśnych, karmę dla zwierząt ze schroniska oraz rzeczy dla osób dotkniętych wojną na Ukrainie. Okazywaliśmy więc pomocną dłoń w wielu sytuacjach, nie tylko dla drugiego człowieka ale i dla zwierząt.
Sprawność antynudka
Zadanie to zaczęliśmy od odczytania „Nudzimisie” opowiadania Rafa Klimczoka. Następnie była rozmowa o sposobach na nudę. Dzieci wymyśliły, że może wykorzystamy pufy, maty, tunel i zrobimy mini tor przeszkód. Dzieci skakały, wspinały się pod górę usypana z puf, czołgały w tunelu itp. Tak też wesoło i sportowo zrealizowaliśmy zadanie projektu.