Podróż na Jurę Krakowsko- Częstochowską – wycieczka klas V-VIII  

W dniach 20 -22 maja 2019 roku uczniowie klas V-VIII pod opieką pań: Anny Makowskiej, Ireny Białeckiej i Bożeny Sobczak wybrali się w podróż do Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Już w pierwszym dniu wycieczki mieli oni okazję poczuć dreszczyk emocji i znaleźć się głęboko pod ziemią w Zabytkowej Kopalni Srebra. Tutaj oprócz zwiedzania podziemnych korytarzy uczniowie uczestniczyli w spływie małymi łódeczkami w jednej ze sztolni. Z ogromnym zainteresowaniem słuchali anegdot przewodnika, który w ciemnych i wilgotnych czeluściach oprowadzał naszą grupę.

Po wydostaniu się na powierzchnię uczniów czekała kolejna atrakcja – przejazd „ciuchcią”. Wreszcie wszyscy pełni wrażeń udali się do Schroniska Młodzieżowego w Brzesku, w którym czekała pyszna obiadokolacja. Kolejnego dnia, tuż po śniadaniu uczniowie wyruszyli w dalszą podróż – tym razem do Krakowa. Na Wawelu mieli okazję zwiedzić skarbiec oraz zbrojownię. Spacerując wzdłuż Wisły odwiedzili Wawelskiego Smoka, który akurat zionął ogniem. Po zwiedzeniu Starego Rynku w Krakowie, Sukiennic i innych okolicznych obiektów uczestnicy wycieczki udali się do ośrodka. Tutaj po obfitym posiłku zorganizowali dyskotekę i przy dźwiękach muzyki bawili się aż do ciszy nocnej.

Ostatniego dnia pobytu uczniowie udali się do Ojcowskiego Parku Narodowego. Tutaj mieli okazję zwiedzić z przewodnikiem Jaskinię Nietoperzową, a także odbyć spacer Doliną Prądnika aż do Bramy Krakowskiej. W drodze powrotnej oglądali niesamowity wytwór działalności krasowej – Maczugę Herkulesa. Wreszcie wszyscy zmęczeni i pełni wrażeń wrócili szczęśliwie do Kazimierza.

 

  • DSC04400
  • DSC04406
  • DSC04414
  • DSC04416
  • DSC04420
  • DSC04421
  • DSC04430