Powiatowe eliminacje OTWP „Młodzież zapobiega pożarom” – sukces uczniów naszej szkoły.  

       W dniu 27 marca 2019 roku w OSP w Górce Pabianickiej, odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom". W zmaganiach konkursowych naszą szkołę reprezentowali wyłonieni na etapie gminnym uczniowie przygotowywani przez nauczycielkę Annę Makowską:

I grupa wiekowa

Maksymilian Dargiel, Natalia Kacprzak

II grupa wiekowa

Weronika Grabarczyk, Klaudia Marczak, Filip Marczak

 

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odpowiadali na pytania testowe z zakresu ochrony przeciwpożarowej . Po sprawdzeniu prac pisemnych okazało się, że nasi reprezentanci uzyskali bardzo wysoką liczbę punktów i zakwalifikowali się do etapu ustnego tego konkursu. Podczas pytań zadawanych przez komisję konkursową uczniowie naszej szkoły wykazali się bardzo rozległą wiedzą na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego, co zaowocowało uzyskaniem następujących wyników:

 

I miejsce (grupa gimnazjalna i klasy VII - VIII) – Weronika Grabarczyk

I miejsce (uczniowie klas IV-VI) – Maksymilian Dargiel

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy laureatom dalszych sukcesów na etapie wojewódzkim!

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7